مترجم سایت

ارزیابی هفتگی سایت کیتکو از انتظارات سرمایه گذاران بازار طلا Kitco News - تحلیل تکنیکال ، فارکس ، طلا ، ارز ارزیابی هفتگی سایت کیتکو از انتظارات سرمایه گذاران بازار طلا Kitco News - تحلیل تکنیکال ، فارکس ، طلا ، ارز
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

 

 

ارزیابی هفتگی سایت کیتکو از انتظارات سرمایه گذاران بازار طلا

بر اساس ارزیابی سایت کیت کو (kitco News)، هر دو گروه سرمایه‌گذاران خرد و فعالین حرفه‌ای بازار، در معاملات هفته پیش روی انتظار افزایش قیمت طلا را دارند.
در هفته گذشته، قیمت طلای ماه فوریه در بورس کالای نیویورک (COMEX) در محدوده ۱۱۷۲٫۹۰ دلار بسته شد. این دومین هفته متوالی است که طلا پس از هفت هفته سقوط پی‌درپی در محدوده مثبت بسته می‌شود.
این هفته شانزده فعال حرفه‌ای بازار در ارزیابی سایت کیت کو شرکت کردند. ۷۵ درصد شرکت‌کنندگان پیش‌بینی افزایش قیمت طلا، ۱۹ درصد پیش‌بینی بازار بدون روند و ۶ درصد پیش‌بینی کاهش قیمت طلا، در هفته پیش روی را دارند.
در همین حال، ۱۰۰۷ سرمایه‌گذار خرد هم در ارزیابی آنلاین شرکت کردند. ۵۴ درصد طرفدار روند صعودی، ۳۸ درصد طرفدار روند نزولی و ۹ درصد طرفدار بازار خنثی یا بدون روند هستند.
از اواسط ماه مه میلادی سال گذشته، اکثریت گروه فعالین حرفه‌ای بازار توانسته‌اند ۲۱ بار حرکات قیمتی طلا را درست پیش‌بینی کنند و تنها ۱۱ بار پیش‌بینی آن‌ها اشتباه بوده است. این نشان می‌دهد که دقت پیش‌بینی اکثریت فعالین حرفه‌ای بازار ۶۶ درصد است. دقت پیش‌بینی اکثریت سرمایه‌گذاران خرد هم با ۱۸ پیش‌بینی درست و ۱۴ پیش‌بینی اشتباه، برابر ۵۶ درصد است.

.

نظرات فعالین حرفه ای بازار طلا

.

ارا اپشتاین، از فعالین حرفه‌ای بازار طلا انتظار افزایش قیمت طلا در معاملات این هفته را دارد. “جریانات فصلی بازار حکایت از افزایش قیمت طلا در ماه ژانویه دارند.”
فیل فلاین، یکی از تحلیلگران ارشد بازار هم انتظار ادامه حرکات صعودی اخیر طلا را دارد. “ادامه نگرانی‌ها در رابطه با سقوط ارزش یوان چین و جریانات خروج سرمایه از این کشور، می‌تواند تقاضای فیزیکی طلا را در این هفته افزایش دهد.” علاوه بر این، فلاین اعلام کرد که افزایش ۲٫۹ درصدی متوسط دستمزدهای ساعتی آمریکا (که قوی‌ترین رشد سالانه دستمزدها از سال ۲۰۰۹ محسوب می‌شود)، می‌تواند نگرانی‌ها در رابطه با تورم را افزایش دهد و منجر به تشدید فشارهای خرید طلا شود. معمولاً با افزایش تورم، سرمایه‌گذاران برای مدیریت ریسک، اقدام به خرید طلا می‌کنند.”
کوین گردی، از مدیران دارایی بازار هم نسبت به افزایش قیمت طلا خوش‌بین است. وی گفته که اصلاح نزولی اخیر در شاخص دلار آمریکا، احتمالاً رالی صعودی خوبی را در قراردادهای آتی طلا به راه بیندازد. “با نزدیک شدن به روز بیست ژانویه (شروع رسمی ریاست جمهوری ترامپ)، تیم ترامپ عامل اصلی حرکات دلار آمریکا خواهند بود. من فکر می‌کنم که طلا در کوتاه‌مدت و در محدوده فعلی کف قیمتی را تشکیل خواهد داد. من هیچ دلیلی برای فروش طلا نمی‌بینم. من فکر می‌کنم که دستورات خرید جدیدی را در بازار شاهد خواهیم بود که منجر به افزایش قیمت طلا خواهند شد.”
سین لوسک، یکی دیگر از مدیران دارایی هم پیش‌بینی می‌کند که قیمت طلا افزایش خواهد یافت، هرچند که شاید حرکت طلا خیلی بزرگ نباشد. وی معتقد است که فشارهای خرید دلار ادامه خواهند یافت، به‌خصوص که شاخص‌های سهام در بالاترین سطوح تاریخی قرار دارند و به آستانه‌های کلیدی رسیده‌اند و دلار آمریکا هم بخشی از رشدهای اخیر را از دست داده است. علاوه بر این، وی انتظار دارد که عوامل فصلی هم بر قیمت طلا تأثیر مثبت بگذارند. “به‌احتمال‌زیاد در ابتدای سال میلادی با خریداران جدیدی در بازار طلا مواجه خواهیم شد، بخصوص که با شروع ریاست جمهوری ترامپ، سرمایه‌گذاران با شک و تردیدهای زیادی روبرو خواهند بود. علاوه بر این، طلا بیش‌ازحد و خیلی سریع سقوط کرده است.”
رالف پرستون، یکی دیگر از فعالین حرفه‌ای بازار طلا هم بر این باور است که تنها به خاطر فروش‌های گسترده اخیر بازار، قیمت طلا در معرض جهش قیمتی صعودی قرار دارد.
کن موریسن، از تحلیلگران بازار طلا، قیمت ۱۲۰۰ دلاری را محتمل می‌داند. “سال جدید میلادی برای طلا مشابه سال میلادی گذشته است. خریداران جدیدی وارد بازار شده‌اند، به‌طوری‌که در رالی صعودی ۴۰ دلاری اخیر، ۳۰ هزار قرارداد آتی خرید طلا به بازار افزوده‌شده است. روز پنجشنبه، برای اولین بار از اول ماه نوامبر، میانگین متحرک پنج روز، به بالای میانگین متحرک ۲۵ روز عبور کرده است، که این موضوع نشانگر برگشت مومنتوم صعودی به بازار طلاست. شاید بازار به مدتی زمان نیاز داشته باشد تا رشدهای اخیر را هضم کند، اما رسیدن قیمت طلا به محدوده ۱۲۰۰ دلاری در هفته معاملاتی پیش روی بسیار محتمل است.”
ریچارد بیکر، یکی دیگر از تحلیلگران بازار طلا انتظار کاهش قیمت این فلز گران‌بها به محدوده ۱۱۶۰ دلاری را دارد. وی معتقد است که پس از رشد اخیر قیمت طلا، بازار به کمی زمان نیاز دارد. علاوه بر این، وی به سرنوشت ارزش یوان چین هم به‌عنوان عاملی کلیدی در روند میان‌مدت طلا اشاره می‌کند. هفته گذشته، یوان در برابر دلار آمریکا تقویت شد، که به دلیل کاهش شدید نقدینگی توسط بانک مرکزی چین بود. این می‌تواند آغاز حرکت نزولی دلار در برابر سایر ارزهای اصلی بازار باشد. هرچند که حرکت نزولی دلار نیز در روز جمعه گذشته معکوس شد (به دلیل گزارش‌های اشتغال آمریکا)، اما در سال میلادی قبل هم در ماه ژانویه شاهد مداخلات بانک مرکزی چین در بازار بودیم، که منجر به رالی صعودی طلا در سال ۲۰۱۶ شد؛ شاید بهتر باشد که تا پایان تعطیلات سال نو چینی منتظر ماند و بعد از آن به حرکات یوان چین توجه کرد.”
دنیل پاویلونیس، از معامله گران کالاهای اساسی در بازار آتی، انتظار دارد که روند بازار طلا خنثی باشد. “به نظر می‌رسد که با نزدیک شدن به روز بیست ژانویه، همه‌چیز در بازار آرام خواهد شد. شاید در هفته پیش از ورود ترامپ به کاخ سفید، شاهد حرکات قوی در بازار باشیم، اما من معتقدم که این هفته بازار به‌طورکلی بدون روند خواهد بود، به‌ویژه در بازار طلا شاهد حرکات خنثی و نوسانی خواهیم بود.

.


تاریخ : یکشنبه 19 دی 1395 | 16:36 | چاپ | نویسنده: صداقتی (0 لایک)
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


 • وب اکس‌میکس
 • وب نیوت
 • وب امیر خان
 • وب ایران آی تی
 • 

 • وب جان سخت
 • وب نشر
 • وب پیچ جاده
 • وب دزفان
 • Google multiple keyword checker Domain Authority Checker Tool Google Back Link Checker Outbound Links Checker MSN Back Link Checker Alexa Multiple Information Checker Tool Google multiple keyword checker BING Position Checker Yahoo Crawled Date Checker Tool SEO On Page Checker Multiple Datacenter Backlink Checker Tool .............................................................................................................................................. ......................................................................................................................................

  پشتیبانی