مترجم سایت

ارزیابی هفتگی سایت کیتکو از انتظارات سرمایه گذاران بازار طلا Kitco News - تحلیل تکنیکال ، فارکس ، طلا ، ارز ارزیابی هفتگی سایت کیتکو از انتظارات سرمایه گذاران بازار طلا Kitco News - تحلیل تکنیکال ، فارکس ، طلا ، ارز
X
تبلیغات
رایتل

  
 ارزیابی هفتگی سایت کیتکو از انتظارات سرمایه گذاران بازار طلا

درعین‌حال، ۶۲۷ نفر هم در ارزیابی آنلاین شرکت کردند. ۳۳ درصد طرفدار روند صعودی، ۵۶ درصد طرفدار روند نزولی و ۱۲ درصد هم طرفدار روند خنثی هستند.
شرکت‌کنندگان در ارزیابی بازار طلای سایت کیتکو، از سوی بیانیه پولی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا شوکه شدند. در ارزیابی هفته گذشته، ۵۸ درصد فعالین حرفه‌ای بازار و ۵۵ درصد سرمایه‌گذاران خرد، منتظر افزایش قیمت طلا بودند. تحلیلگران اعلام کرده بودند که پس از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا، طلا می‌تواند بازگشت مثبتی را در پیش بگیرد و بخش از سقوط قیمتی اخیر را جبران کند. سرمایه‌گذاران فکر نمی‌کردند که فدرال رزرو تا به این حد به سمت سیاست‌های انقباضی متمایل خواهد بود و سرعت روند افزایش نرخ بهره را هم تشدید خواهد کرد.
با این حال، مقامات فدرال رزرو بیش از حد انتظارات بازار نسبت به اقتصاد آمریکا خوش‌بین بودند و در برآورد آتی نرخ‌های بهره آمریکا، انتظار سه مرحله افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۷ را دارند، در حالی که در برآورد ماه سپتامبر، تنها انتظار دو مرحله افزایش نرخ بهره را داشتند. در نتیجه قیمت طلای ماه فوریه بازار کالای نیویورک (COMEX) هفته را در ۱۱۳۶٫۸ به پایان رساند.
با این وجود اگر به طور کلی به ارزیابی‌های انجام شده از سرمایه‌گذاران خرد و فعالین حرفه‌ای بازار نگاه کنیم، میزان پیش‌بینی درست شرکت‌کنندگان بیشتر از تعداد پیش‌بینی‌های اشتباه بوده است. فعالین حرفه‌ای از اواسط ماه مه تا به امروز، ۲۱ بار روند هفتگی بازار را درست پیش‌بینی کرده‌اند و تنها نه بار پیش‌بینی آن‌ها اشتباه بوده است. یعنی دقت پیش‌بینی فعالین حرفه‌ای بازار، ۷۰ درصد است. در این بین، پیش‌بینی سرمایه‌گذاران خرد، ۱۸ به ۱۲ بوده است، که دقت پیش‌بینی این دسته از شرکت‌کنندگان‌ هم ۶۰ درصد بوده است.

.نظرات فعالین حرفه ای بازار طلا

.کن موریسن از تحلیلگران بازار: “بازگشت طلا بسیاری از فضاهای خالی نمودار را تا ماه فوریه پر کرده است، اما من انتظار دارم که طلا تا پایان سال به محدوده ۳۰-۱۲۵۰ دلاری برگردد. تمایلات صعودی طلا در روز پنجشنبه که با مثبت چهار درصد بسته شد، با تمایلت صعودی ۹۶ درصدی شاخص دلار آمریکا در تضاد بود. این بالاترین سطح شاخص دلار آمریکا از ماه مارس سال ۲۰۱۵ محسوب می‌شود. به نظر من شاید ما تعداد کافی فروشنده در بازار مشاهده نکرده‌ایم که با بازخرید طلاهای فروخته‌شده، بتوانند بیش‌تر از ۱۵ تا ۲۰ دلار منجر به افزایش قیمت طلا شوند، اما بایستی به یاد داشت که هر رالی صعودی با بازخرید دستورات فروش آغاز می‌شود.”

جورج گرو، از مدیران دارایی بازار و اِرا اپشتاین از فعالین حرفه‌ای بازار، هر دو به دنبال بهره بردن از حرکت مثبت طلا به خاطر بازخرید دستورات فروش هستند. تحلیلگر تکنیکال کیتکو، جیم وایکوف هم منتظر جهش قیمت طلاست و معتقد است که طلا از دید تکینکال در محدوده “اشباع فروش” قرارگرفته است.
فیل فلاین، از فعالین حرفه‌ای بازار هم بر این باور است که، “شاخص دلار آمریکا در اوج قیمتی ۱۸ ساله قرار دارد، به همین دلیل شاید دلار بیش از حد افزایش‌یافته است. به همین خاطر احتمالاً شاهد برگشت مثبت طلا در هفته پیش روی خواهیم بود.
در همین حال، مارک لبویت، در پرسشنامه سایت کیتکو اعلام کرده که پیش از خرید طلا، منتظر سیگنال‌هایی در نمودارهای تکنیکال طلا خواهد ماند، سیگنال‌هایی که تشکیل کف قیمتی در طلا را تائید کنند. “فروش گسترده و ناشی از وحشت طلا در انتهای سال، به رالی بزرگی در سال ۲۰۱۷ منجر خواهد شد. آیا کف قیمتی در بازار طلا دیده شده است؟ ارزیابی‌های تکنیکال نشان می‌دهند که طلا می‌تواند به ۱۱۰۰ دلار و نرخ‌های زیر آن‌هم برسد. به همین خاطر، من زمانی وارد معامله خرید خواهم شد، که از دید تکنیکال کف قیمتی نیزتشکیل‌شده باشد.
باب هبرکورن، از معامله گران کالاهای اساسی هم انتظار دارد که به دلیل پیش‌بینی‌های نرخ بهره‌ای فدرال رزرو آمریکا و موج جدید اعتمادها به بازار سهام، روند کاهشی طلا ادامه می‌یابد. “احتمال بازخرید دستورات فروش و در نتیجه افزایش قیمت طلا وجود دارد، اما نمی‌توان انتظار بازگشت صعودی طلا را داشت.”
کولین سیزینسکی، از تحلیلگران ارشد بازار هم معتقد است که روند طلا خنثی خواهد بود. “شاخص دلار آمریکا بیش از حد رشد کرده است و طلا هم بیش از حد سقوط کرده است و هر دو در معرض جهش قیمتی به دلیل قرار گرفتن در سطوح اشباع خرید و فروش هستند. با این حال، با ادامه حرکت پول سرمایه‌گذاران به سمت دلار آمریکا و بازار سهام، من فکر می‌کنم که به احتمال زیاد طلا در سطوح فعلی متوقف خواهد شد و شروع به تشکیل کف قیمتی خواهد کرد. تنها اتفاقات و رویدادهای غیرمنتظره و غیرمحتملی در نشست بانک مرکزی ژاپن، ریاست جمهوری ترامپ یا بحران بدهی یونان می‌توانند طلا را از سطوح فعلی به سمت بالا بکشد.

.

 

تاریخ : یکشنبه 28 آذر 1395 | 11:10 | چاپ | نویسنده: صداقتی (0 لایک)
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


 • وب اکس‌میکس
 • وب نیوت
 • وب امیر خان
 • وب ایران آی تی
 • 

 • وب جان سخت
 • وب نشر
 • وب پیچ جاده
 • وب دزفان
 • Google multiple keyword checker Domain Authority Checker Tool Google Back Link Checker Outbound Links Checker MSN Back Link Checker Alexa Multiple Information Checker Tool Google multiple keyword checker BING Position Checker Yahoo Crawled Date Checker Tool SEO On Page Checker Multiple Datacenter Backlink Checker Tool .............................................................................................................................................. ......................................................................................................................................

  پشتیبانی